✧✧ PRE-ORDER Natalia's album today! ✧✧

Trening uważności & mindfulness

  

'Nie możesz zatrzymać fal, ale możesz nauczyć się surfować’

John Kabat-Zinn

 

Jeśli jesteś zainteresowana/y to zapraszam Cię do rozmowy o mindfulness czyli treningu uważnośći. Moim  nauczycielem jest Shamash Alidina trener z Londynu oraz autor 11 książek, twórca bestelerów 'Mindfulness dla bystrzaków' oraz 'The Mindful way through stress'. W lekki i 'kindful' życzliwy sposób Shamash opowiada o tym czym jest mindfulness, czy można sie pozbyć myśli? Oraz  wiele innych ciekawych informacji dowiecie się z tej przepięknej rozmowy. Bądzcie do końca gdyż będzie też krótka medytacja uważnośći, ktorej możecie doświadczyć. 

Ps. A jeśli chcialabys/chciałbyś ze mną pracować i uczestniczyć w kursie zapraszam serdecznie. Moje podejście, doświadczenie oraz szczegóły kursu znajdziesz poniżej. Dziękuję za Twój czas i do usłyszenia, Natalia :)

Trening uważności - infromacje na temat kursu:

(dla początkujących  lub chcących ugruntować swoją wiedze lub potrzebujesz  nauczyc sie radzic sobie ze stresem i swoimi emocjami)

 

Trening uważności 

Start:  8 sesji indywidualnych ( 2 miesiace)

Godzina: do ustalenia indywidualnie

Forma: spotkania on-line na platformie Zoom

 

Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu  1hr 15min

( 30min darmowa konsultacja/ plus 8 sesji)

 Kontakt: Napisz do mnie, by umowić się na 30 minutową darmową konsultację:

Natalia Krause  thislunarmansion@gmail.com / +353(0)876829661 (Irlandia)

DLACZEGO ZAJĘCIA I TEMAT UWAŻNOŚCI Z NATALIĄ?

Jako dziecko bardzo lubiłam leżeć w ogrodzie z moim psem. Uwielbiałam siedzieć w słońcu na miękkim trawniku. Czułam głęboki spokój, ciepło słońca i bezpieczeństwo. Wczuwałam się w mój oddech i uczucie ciepła na skórze. Przyglądałam się temu. Była to moja pierwsza medytacja, której doświadczyłam, nawet o tym nie wiedząc. Totalne świadome bycie tu i teraz. Był to moment ciszy i spokoju z psem przy moim boku.

Dopiero później, po różnych stresujących sytuacjach w życiu, odczuwaniu ciągłego smutku i braku kierunku, w wieku 29 lat odbyłam swoje pierwsze odosobnienie w ciszy, nazywaną Vipassaną, co oznacza widzieć rzeczy takimi jakie są (z ang. to see things as they are). Ćwiczyłam już wtedy Tai Chi, i zostałam instruktorem, trenujac z nauczycielem Niall O'Floinn oraz mistrzem Wang Hai Jun, Galway Tai Chi Academy.  Odkrywałam na nowo zajęcia śpiewu i zapisywałam szkice piosenek. Zaczęłam też zagłębiać się w medytację i trening uważności w celu zdobycia własnych doświadczeń. Wielokrotnie słyszałam opinie o ich pozytywnym wpływie, ale podobnie jak w przypadku wszystkiego, postanowiłam sprawdzić czy się w tym odnajdę.

Moje poszukiwania doprowadziły mnie do kolejnych 3 odosobnień i spotkania z Thich Nhat Hanh, buddyjskim mnichem z Wietnamu.

W trakcie rozwoju osobistego otworzyłam się na swoją kreatywność, śpiew i praktykę uważności. Ukończyłam kurs Mindfulness z Shamash Alidina, a w trakcie jego realizacji zrozumiałam, co stanowi moją mocną stronę. Łagodność, współodczuwanie, dzielenie się spokojem i moją muzyką, a także chęć poszerzania świadomości to moje talenty. Trening mindfulness, który aktualnie realizuję pozwala mi na przekazanie ich Tobie.

CZYM JEST MINDFULNESS I NA CZYM POLEGA TRENING UWAŻNOŚCI?

Świadoma uwaga skupiona na tu i teraz - tak można najprościej określić praktykę uważności. Główny cel mindfulness i medytacji to osiągnąć równowagę emocjonalną, ale warto podkreślić różnicę między nimi.

Medytacja to:

 • ustalenie czasu ze sobą w ciszy

 • umiejętność uspokajania się

 • skanowanie ciała

 • obserwacja oddechu

Z kolei mindulness to:

 • świadoma uważność w codziennym życiu

 • bycie w chwili obecnej z trudnymi emocjami

 • realne uczestnictwo w tym, co robimy

Symbolem obrazującym mindfulness jest kropla wody, która pokazuje nam czas, przestrzeń, teraźniejszość, przeszłość i przyszłość.

Najłatwiej uważność przychodzi nam, gdy przebywamy na łonie natury i zatapiamy się w jej pięknie, nie myślimy wtedy tylko wchłaniamy to, co nas otacza.

Najtrudniej jest trenować uważność, gdy w naszym życiu dzieje się coś rozpraszającego, zalewają nas emocje, a my staramy się nie reagować. Taki stan stresu wraz z podwyższonym poziomem kortyzolu trwający zbyt długo może doprowadzić do rozwoju różnych chorób. Stąd zalecana jest dzienna praktyka mindfulness, by wzmacniać w sobie umiejętność uspokajania się w każdym, nawet trudnym, momencie.

Życie zawsze będzie pełne wyzwań i wtedy wypracowana uważność z życzliwością dla siebie pomoże w wyborze rozwiązania. W ten sposób zamiast nieprzespanej nocy poradzimy sobie z natłokiem myśli i dostarczymy ciału potrzebnego odpoczynku.

Wielu z nas spędza życie, analizując swoją przeszłość lub martwiąc się o przyszłość. Jesteśmy myślami w tym, co się wydarzyło lub planujemy to co się dopiero wydarzy, zapominając o tym, co jest teraz. Nasz umysł ucieka w różne historie i trudno mu pozostać w teraźniejszym momencie - bo przeważnie chcemy być gdzie indziej.

To co robisz dzisiaj jest Twoim życiem, więc jak to możliwe, że przez większość czasu tak naprawdę Cię tu nie ma? Gdzie jesteś?

Czy masz często dni, że prowadzisz ze sobą nieustające ruminacje lub dialogi, że coś musisz zrobić lepiej? Może krytykujesz się wewnętrznie za coś, co się już stało lub zamartwiasz sie o przyszłość?

Może nieustatnie czujesz napięcie w ciele wywołane jednym, powtarzającym się wspomnieniem? Towarzyszy Ci poczucie winy, które z jakiegoś powodu nie chce Cię opuścić i ciągle wracasz myślami do tego stanu?

Wciąż poszukujesz rozwiązań, które pozwolą Ci działać kreatywnie, otworzyć sie na rozwój i to co może przynieść Ci życie, ale jednocześnie czujesz, że nie możesz po to sięgnąć? Planujesz, analizujesz, kalkulujesz, ale nigdy nie przechodzisz do etapu związanego z konkretnymi działaniami?

Jeśli czujesz jedną z poniższych emocji zachęcam do aktywnego uczestnictwa w moim kursie "Trening uważności i Mindfulness", który pozwoli Ci nad nimi zapanować:

 • nieuzasadniony niepokój lub lęk

 • nagle pojawiającą się złość

 • uczucie smutku w chwili obecnej

 • wrażenie chaosu i trudności odnalezienia spokoju

Czy odczuwasz nieuzasadniony niepokój, lęk, smutek lub złość? A może, podobnie jak ja w przeszłości, czujesz otaczający Cię chaos i jeszcze nie wiesz, jak w się w nim odnaleźć?

CZEGO NAUCZYSZ SIĘ W KURSIE "TRENING UWAŻNOŚCI I MINDFULNESS"?

 • w jaki sposób generujemy uczucie napięcia w naszym życiu?

 • na czym polega trening uważności?

 • dowiesz się więcej na temat zarządzania stresem

 • a dzięki praktyce uważności nauczysz się lepiej radzić z emocjami

Pozwól, aby zestaw moich praktycznych ćwiczeń pomógł Ci częściej odczuwać spokój i radość, zwracając uwagę na to, co rzeczywiście nas otacza. Ciesz się pięknem otaczającej Cię natury, innymi ludźmi i relacjami z nimi, dzięki treningowi uważności, który opracowałam z myślą o takich osobach jak Ty.

Sesje uważności pozwolą skoncentrować się na naszym stanie, emocjach i ciele. Zwróć uwagę na to, czego potrzebuje teraz Twoje ciało. Najważniejsze jest odczytanie subtelnych sygnałów wysyłanych przez nasz organizm. Wolność, koncentracja i swoboda wyrażania siebie towarzyszy nam od tysięcy lat, ale zostały one przykryte presją, szybkim trybem życia i pośpiechem naszych czasów.

Odpowiedzią jest mój kurs "Trening uważności i Mindulness", który ma pomóc Ci odnaleźć radość życia, spokój i wewnętrzną ciszę, by ujrzeć rzeczy takimi jakimi są naprawdę, a nie tym, jak funkcjonują w naszym wyobrażeniu.

Dodasz do swojej praktyki 4 bardzo istotne elementy treningu uważności, które obejmują:

 1. Cofnięcie się/ krok do tylu (zamiast reagować, zrób krok do tyłu, bądź obserwatorem, zobacz wyzwanie w swoim życiu z innej perspektywy)

 2. Akceptacja lub przyzwolenie (to co innego niż walka z sytuacją, w której jesteś. W przypadku ruchomych piasków walka wyłącznie przyspiesza zapadanie się w nich / Spróbuj połączyć się ze swoim ciałem i "piaskiem" w danej sytuacji i podejdź do tego ze spokojem, oddychaj)

 3. Ciekawość (aktywująca korę przedczołową, ciekawość i zadawanie sobie pytań: Gdzie konkretnie odczuwasz ten stres? W którym miejscu w swoim ciele gromadzi się napięcie? Co się stanie, gdy zaczniesz oddychać w to miejsce? Jak możesz sobie pomóc i ze spokojem przejść przez tą sytuację?)

 4. Życzliwość - ‘serdeczne serce’/ kochająca życzliwość w stosunku do siebie, i odczuwanie dumy, gdy radzisz sobie w trudnych sytuacjach. Czym, ze jest trening uważności bez ciepłej życzliwości do samej siebie? Sam Dalailama był zaskoczony gdy usłyszał, że dla ludzi żyjących w kulturze Zachodu bycie dla siebie życzliwym stanowi tak wielkie wyzwanie.

CZYM DLA MNIE JEST UWAŻNOŚĆ?

Dla mnie osobiście uważność to zaangażowanie i autentyczność w byciu sobą w danym momencie z całym wachlarzem odczuwanych uczuć, pozytywnych, neutralnych czy negatywnych.

Czas poświęcony na uważność w moim życiu buduje moją świadomość i obecność. Widzę i akceptuję siebie, moich najbliższych i współpracowników. Z życzliwośćią obserwuje wszystkie moje stany emocjonalne, pozwalam im przepływać przeze mnie bez próby ich zwalczania. Jestem przekonana, że to droga do bardziej jakościowego odczuwania i uzdrowienia siebie.

Nikt z nas nie lubi cierpieć, ale codziennie mierzymy się z trudnymi emocjami. Próbujemy je odpychać, tłamścić czy zakryć czymś innymi. Dopiera praktyka mindfulness pozwala nam na uważną obserwację uczuć, myśli i niezbadanych ścieżek, którymi kroczy nasz umysł. Wykorzystanie sztuki kocentracji pozwala zbudować spokój nawet w teoretycznie niespokojnym otoczeniu. Tym właśnie chcę się z Tobą podzielić.

Jak wygląda program?

Będziemy spotykać się, co tydzień na 2-godzinne zajęcia obejmujące teorię i praktykę. Każdy z uczestników otrzyma nagrane medytacje do praktyki w domu.

 1. Wprowadzenie (30min)

 2. Co to znaczy być na autopilocie?

 3. Radzenie sobie z barierami

 4. Uważność oddechu

 5. Bycie uważnym 'TU I TERAZ'

 6. Odpuszczanie i akceptacja - co to właściwie znaczy?

 7. Myśli, emocje i odczucia w ciele

 8. Postawa życzliwości

 9. Jak radzić sobie z przyszlymi nastrojami? (plan dzialania)

Podczas kursu pojawią sie następujące praktyki:

 • skanowanie ciała (body scan)

 • medytacja siedząca (sitting meditation) uważność kierowana do oddechu, ciała, wrażeń, emocji oraz praktyka uważności obejmująca wszystko co się pojawia.

 • uważne ćwiczenia ruchowe (elementy tai chi, śpiewu oraz spontanicznego tańca)

 • medytacja chodzona (walking meditation)

 • świadomość przyjemnych i nieprzyjemnych zdarzeń

 • świadomość oddechu wraz z codzienną pracą własną między zajęciami w tygodniu.

 • Metta-medytacja serca

Uważność i mindfulness to umiejętności, i jak każdej, również sztuki koncentracji można się nauczyć - jedyne czego potrzebujesz to zaangażowana praktyka.

Dlatego też zobacz, jakie korzyści płyną z uczestnictwa w kursie - przede wszystkim nauczysz się:

 • zwiększać swoją uważność w codziennych czynnościach

 • lepiej zarządzać i radzić sobie ze stresem

 • wzmacniać poczucie relaksu oraz świadomość ciała

 • zbudować tzw headspace, czyli przestrzeń w głowie wolną od natłoku myśli

 • ograniczać skłonność do widzenia świata wyłącznie w ciemnych barwach

 • przestać działań na autopilocie

 • medytować i łączyć się głebiej ze sobą i swoim potencjałem

 • budować 'wewnętrznego obserwatora', który będzie twoim wsparciem, a nie krytykiem

 • odblokowywać ukryte pokłady kreatywności

 • wyrozumiałości dla siebie i innych

Jeśli chcesz uwolnić się od chaosu i zrobić krok w celu zbudowania w sobie wewnętrznego spokoju lub moje praktyki Cię zainteresowały zapisz się na 30 minutową darmową konsultację. Rozpocznij swój trening uważności właśnie teraz, wykorzystaj ten impuls, żeby zapoczątkowąć coś nowego.

To jest trening indywidualny 1 do 1. Możliwość płatności na 2 raty.

Napisz do mnie by umowić się na 30 minutową darmową konsultację:

Natalia Krause  thislunarmansion@gmail.com/ +353876829661

 

Ilość miejsc ograniczona

 

'Natalko,

dziekuję za wspanialą lekcję relaksacji, czegoś co trudno ubrać w słowa a co dopiero o tym napisać   Dziekuję za Twoje indywidualne podejście, wyciszającą pęd myśli atmosferę. Czytałam o medytacji, ale dopiero z próba techniki i sesja  Tobą z Twoją pomocą uświadamia, jak wielkie to narzędzie do odzyskania spokoju, radzenia sobie z emocjami i stresem, problemami dnia codziennego.

Jesteś niezwykła! i ogromnie się cieszę , ze mogłam z Cię poznać, nagrana po sesji specjalnie dla mnie medytacja to wspaniały prezent, z którym myślę pracować codziennie.

wszystkiego co najlepsze! ściskam i pozdrawiam serdecznie'  Ilona Sz.